Aktuality

Do nového ročníku vítězně. Na úvod SKP poráží ambiciózní Kopřivnici 29:28

Do nového ročníku vítězně. Na úvod SKP poráží ambiciózní Kopřivnici 29:28

Vzhledem k tomu, že se vedení našeho klubu Pepino SKP Frýdek-Místek zachovalo maximálně zodpovědně, pustilo na úvodní duel STRABAG Rail Extraligy do haly jen 90 diváků. Ti viděli nervy drásající střetnutí až do samého konce. První dva body si nakonec do tabulky zapsali naši hráči, když soka z Kopřivnice přetlačili v poměru 29:28.

V rámci 1. kola STRABAG Rail Extraligy na sebe narazili tradiční rivalové z Frýdku-Místku a Kopřivnice. Začátek střetnutí byl velice vyrovnaný. Kopřivničtí rozchytali Martina Cába v naší brance, který si připsal několik povedených zákroků, když chytil i vyložené šance. I díky tomu si náš celek postupně vypracoval až pětigólový náskok. Střelecky jej táhl Radim Chudoba, který se v první půli trefil pětkrát. Po prvních třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 15:10, takže do šaten odcházeli o mnoho spokojenější naši házenkáři. V průběhu první půle ale přišli o Tomáše Mlotka, který uviděl přímou červenou kartu, když hasil na poslední chvíli chybu jednoho ze spoluhráčů.

Po změně stran se Kopřivnice nevzdala. Náš tým sice náskok udržoval, ale Kopřivničtí jej dokázali postupně stahovat. Největší rozdíl mezi oběma družstvy byl na začátku druhého dějství, kdy domácí vedli 17:11. V následujících minutách bylo patrné, že diváci uvidí dramatický duel až do konce. Deset minut před koncem vedlo naše družstvo už jen o jedinou branku 22:21. V posledních minutách domácím hodně pomohly zkušenosti Tomáše Sklenáka, který se nebál několikrát vzít zodpovědnost na sebe. I přes nervy drásající koncovku nakonec domácí náskok udrželi a mohli se tak radovat z cenného vítězství v poměru 29:28.

„Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, kdy jsme nebránili na sto procent. V tomto ohledu jsme se zlepšili po změně stran. Kluci jezdili tak, jak měli. Díky tomu jsme tak dokázali stáhnout náskok soupeře. Je to pro nás obrovská škoda, protože jsme měli ještě šance, které jsme neproměnili,“ konstatoval po utkání trenér KH ISMM Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský s tím, že duelu by určitě slušela remíza. „Musíme se poučit z toho, že příště musíme odjezdit střetnutí celých šedesát minut a nejen třicet. Kluci byli i nervózní, protože udělali spoustu technických chyb, kterým jsem se nestačil divit. Když se to všechno sečetlo, prohráli jsme o branku,“ dodal.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo takový zápas očekával. „Byl to první duel sezony, navíc derby. Nervózní, tvrdý, vyrovnaný boj od první minuty až do konce. První poločas jsme výborně bránili a navíc jsme si velice dobře počínali i v útoku. Po prvních třiceti minutách jsme tak zaslouženě vedli o pět branek,“ uvedl Daniel Valo. „O přestávce jsme si říkali, že do druhé půle musíme jít jako by to bylo 0:0. Bylo nám jasné, že na nás Kopřivnice vletí. Chtěli jsme se jí vyrovnat v nasazení i agresivitě. To se nám i povedlo. Pořád jsme drželi náskok o čtyři nebo o tři góly. Až ke konci na nás Kopřivnice tlačila, ale v klíčových chvílích jsme vždycky dokázali odskočit. Ve druhém poločase jsme sice polevili v obraně, ale i díky náskoku z první půle se nakonec můžeme radovat ze zaslouženého vítězství,“ řekl Valo.

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek tak vstoupili do nového soutěžního ročníku cenným vítězstvím. V příštím kole se představí na palubovce Lovosic, které si na úvod doma poradily s Novým Veselím poměrem 31:22.

1. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – KH ISMM Kopřivnice 29:28 (15:10)

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška
Sedmimetrové hody:
2/2 – 4/3
Vyloučení:
5:4, přímá červená karta Mlotek (F-M)
Diváci: 90

SKP F-M: Marenčák, Pyško, Cáb – Rajnoha 2, Sklenák 4, Gřešek 3, Chudoba 7/2, Bureš, Strack 3, Choleva 4, Mlotek, Mazur 1, Garba 1, Ondrušík 4, Güttler, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

 


Fotogalerie