Aktuality

Plzeň má hodně zkušené mužstvo. Její síla bude v trpělivosti hry v útoku, míní Mathias Choleva

Plzeň má hodně zkušené mužstvo. Její síla bude v trpělivosti hry v útoku, míní Mathias Choleva

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na úvod nové sezony prohráli v Lovosicích. Hned ve 2. kole přivítají doma obhájce titulu z Plzně. Mathias Choleva, který v prvním soutěžním klání nastřílel šest branek, v rozhovoru mluví o tom, proč tým v Lovosicích neuspěl, v čem bude největší síla Plzně nebo jak se těší na to, že si po dlouhé době zahraje před frýdecko-místeckými fanoušky.

Mathiasi, vstup do nového extraligového ročníku vám nevyšel. V Lovosicích jste prohráli 35:28. Jak moc jste byli zklamaní po prvním soutěžním utkání v této sezoně?
Myslím si, že výsledek úplně neodpovídá tomu, jak jsme hráli. Podle mě jsme mohli vyhrát, ale nedávali jsme stoprocentní šance.

Vám se zápas poměrně vydařil. Nastřílel jste šest branek. Můžete tak být spokojený alespoň se svým výkonem v Lovosicích?
Můj výkon mohl být určitě lepší a raději bych byl, kdybych nedal ani jednu branku, ale místo toho jsme vyhráli.

Podstatnou část střetnutí jste musel vynechat poté, co vás při náskoku z křídla zasáhl bránící Jan Kupa. Co se vám stalo? A jak moc bylo nepříjemné, že jste pak musel značnou část duelu sledovat pouze z lavičky?
Když jsem šel do střelby, tak mi tam Honza Kupa nastavil koleno a střetli jsme se koleno na koleno. Bylo to sice nepříjemné, ale určitě bych neodehrál celý zápas, protože utkání mělo vysoké tempo. Šel bych tedy střídat někdy ke konci poločasu. Byl tam Ondra Güttler, který hraje dobře, takže jsem vždycky rád, když se můžeme vystřídat.

Celý zápas jste tahali za kratší konec. Lovosice byly neustále ve vedení. Co podle vás rozhodlo o jejich vítězství? V jakých aspektech vás předčily?
Jak už jsem říkal, neproměňovali jsme stoprocentní šance. Navíc i v obraně to mohlo být lepší. Vyhrát zápas, ve kterém dostanete 35 gólů, jde jen velmi těžko.

Hned ve 2. kole narazíte na obhájce titulu z Plzně. Je dobře, že s takto silným soupeřem budete hrát na začátku soutěže nebo by bylo lepší utkat se s ním až později?
Osobně je mi jedno, jestli budeme hrát s Plzní už teď nebo až v dalším průběhu sezony. Máme šanci ji porazit nyní i později.

Plzeň v prvním zápase překvapivě prohrála doma s Novým Veselím. Jako jeden z hlavních aspirantů na titul určitě nebude chtít prohrát podruhé za sebou. Může to být pro vás výhoda, že bude pod tlakem?
Myslím si, že je to trochu nevýhoda, protože Plzeň bude hrát proti nám s vědomím, že musí vyhrát. Tím pádem do toho šlápne hned od začátku.

Plzeň má velice zkušené mužstvo. V čem je její největší síla? Na co si budete muset dávat hlavně pozor?
Plzeň má určitě hodně zkušené mužstvo, ale to my máme taky. Jejich největší síla bude v trpělivosti hry v útoku.

Po dlouhé době se představíte v domácím prostředí i před svými fanoušky. Jak se na tento moment těšíte? A jak veliký vliv může mít jejich povzbuzování na vás výkon?
Na zápas před domácími fanoušky se těším strašně moc a dlouho, protože už skoro rok jsme nehráli před našimi příznivci. Myslím si, že to bude mít velký vliv, protože nás poženou dopředu.