Aktuality

S obhájcem titulu jsme sehráli vyrovnanou partii. K zisku bodu chyběl jeden gól navíc

S obhájcem titulu jsme sehráli vyrovnanou partii. K zisku bodu chyběl jeden gól navíc

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek sahali ve druhém extraligovém kole po prvním bodu, když na domácí palubovce svedli vyrovnanou bitvu s obhájcem titulu z Plzně. Západočeši však byli nakonec šťastnější a odvezli si nejtěsnější možnou výhru 29:28. Náš celek tak zatím zůstává bez bodů.

Ve 2. extraligovém kole na sebe narazila dvě družstva, která na úvod prohrála. Mistrovská Plzeň však přijela do Frýdku-Místku v roli favorita. A tu od prvních minut také potvrzovala. Po osmi odehraných minutách vedla už 7:3. Čtyřgólový náskok následně Západočeši udržovali až do 19. minuty, ve které se dostali dokonce do vedení o pět branek, a sice 13:8. Poslední desetiminutovka prvního poločasu však vyšla lépe našemu celku, který postupně snížil na rozdíl pouhých dvou branek, takže do šaten odcházely týmy za stavu 17:15 ve prospěch hostující Plzně.

Po změně stran si už Plzeň větší náskok nevytvořila. A ve 39. minutě bylo poprvé vyrovnáno, když Vojtěch Petrovský skóroval na 20:20. V následujících čtyřech minutách si ale Plzeň dokázala vzít vedení zpět a odskočila na 24:21. Trenér našeho výběru Daniel Valo reagoval oddechovým časem. A jeho svěřenci dokázali duel opět zdramatizovat. Čtyři a půl minuty před koncem bylo znovu srovnáno, když Mathias Choleva dorovnal na 27:27. Nervy drásající koncovku nakonec zvládli lépe hosté, kteří se mohli radovat z těsného vítězství v poměru 29:28. Připsali si tak první dva body. Naše družstvo na první bodový zisk stále čeká.

„Víme, že ve Frýdku je hodně těžké hrát, speciálně pro naši vysunutou obranou. Proti zkušeným hráčům, jako jsou Tomáš Sklenák, Vojtěch Petrovský a Radim Chudoba je hrozně těžké uspět. Věděli jsme, že opět padne spousta branek, to se také potvrdilo,“ konstatoval po utkání Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje. „Nelíbilo se mi množství vyloučených, které jsme měli, ať už se vylučovat mělo či ne, to nechci vůbec komentovat. Ve druhém poločase jsme hráli snad šestnáct minut v oslabení, což je hrozně moc. Bohužel jsem se k tomu připojil i já dvouminutovým trestem, takže jsem týmu výrazně ublížil. Jsem rád, že jsme to i přes tento handicap zvládli,“ dodal.

Trenéru našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Danielu Valovi se utkání hodnotilo velice těžko, když jeho svěřenci prohráli doma o jediný gól. „Musíme si ale uvědomit, proti komu jsme hráli, a sice proti mistrovi z předchozího ročníku, který má enormně silný mančaft. Navíc byl pod velkým tlakem, když na úvod sezony prohrál doma. Bohužel jsme celý zápas dotahovali. Ke konci nám chybělo možná trochu více klidu i štěstí,“ řekl Valo.

„Musím ale před kluky smeknout, protože pořád prohrávali s tak těžkým soupeřem a neustále šli za dobrým výsledkem. Kluci na palubovce nechali všechno, a za to jim musím poděkovat. Ke konci nám chybělo více klidu v postupném útoku, kdy jsme mohli utkání otočit v náš prospěch. Mohli jsme situaci lépe dohrát do čisté pozice. To se nám ale nepovedlo, proto jsme o branku prohráli,“ poznamenal frýdecko-místecký kouč.

2. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – Talent tým Plzeňského kraje 28:29 (15:17)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák – Rajnoha L. 2, Sklenák 4, Rajnoha J., Petrovský 7/2, Gřešek 2, Chudoba 4/1, Kancel, Bureš 3, Mucha 3, Choleva 2, Mynář 1, Güttler, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jan Kosmák, Petr Halada
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2
Vyloučení: 6:9
Diváci: 282


Fotogalerie