Aktuality

Překvapila mě úroveň extraligy. Je to hodně kvalitní soutěž s dobrými hráči, říká Oto Kancel

Překvapila mě úroveň extraligy. Je to hodně kvalitní soutěž s dobrými hráči, říká Oto Kancel

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v prvních dvou kolech extraligy prohráli. Především obranné řady přišel těsně před zahájením soutěže vyztužit slovenský reprezentant Oto Kancel. V rozhovoru mluví o tom, proč se upsal právě Frýdku-Místku, jak zapadl do družstva či s jakými ambicemi přišel do Česka.

Oto, posílil jste Pepino SKP Frýdek-Místek těsně před zahájením nového extraligového ročníku. Proč jste přestupoval takto na poslední chvíli?
Měl jsem nějaké nabídky, takže jsem to řešil. Mezitím mě oslovil trenér Daniel Valo s jeho myšlenkou, takže mě to hned zaujalo.

Zmínil jste, že jste měl nabídky i z jiných klubů. Co vás vedlo k tomu upsat se právě Frýdku-Místku?
Měl jsem sice i nějaké jiné nabídky, ale po debatě s trenérem Danielem Valem jsem příliš dlouho neváhal a domluvil se právě s Frýdkem-Místkem.

Co všechno jste věděl o Frýdku-Místku, než jste s ním uzavřel kontrakt? Měl jste povědomí o tom, jak se mu dařilo v loňském roce?
Nějaké informace jsem měl právě od trenéra Vala a ostatní jsem si našel na internetu, takže něco o výsledcích a počínání klubu v soutěži jsem věděl.

Součástí týmu ještě nejste moc dlouho. Jak jste do družstva zapadl? Stihl jste si už zvyknout na všechny spoluhráče nebo to ještě nějakou dobu potrvá?
Myslím si, že jsem zapadl dobře. Všichni kluci byli od začátku super. Pomáhali mi, když jsem se potřeboval na něco zeptat. Celkově jsme perfektní kolektiv.

S jakými vyhlídkami jste do Česka přišel? Máte nějaké osobní ambice či cíle? Co očekáváte od letošního extraligového ročníku?
Určitě chceme postoupit do play off. Dál se pak uvidí. Myslím si ale, že máme super tým a že letos překvapíme.

Trenér Daniel Valo vás zná ze slovenské reprezentace. Co hlavně od vás očekává? V jakých aspektech byste měl nejvíce družstvu pomoct?
S trenérem Valem se známe delší dobu z reprezentace, kde jsem hlavně bránil. Očekává ode mě, že zkvalitním a vyztužím obranu. V útoku pak můžu pomoct na postu pivota.

První dva zápasy vám výsledkově nevyšly. V obou jste prohráli. Takový začátek jste si asi nepředstavoval, že? Bude hodně těžké se výsledkově zvednout? Co by vám nyní nejvíce pomohlo?
Prohry samozřejmě nepotěší, na druhou stranu je třeba vidět, že máme těžký los. Když vezmeme v potaz, že v neděli jsme trápili mistra předešlého ročníku celý zápas, a nakonec prohráli o jediný gól, tak to nevidím nijak hororově. Zkrátka musíme makat a výsledky se dostaví.

Co vám první dvě utkání napověděla o české nejvyšší soutěži? Je něco, co vás překvapilo?
Upřímně mě překvapila úroveň extraligy. Myslím si, že je to hodně kvalitní soutěž s dobrými hráči.

Jste Slovák, jak to máte s ubytováním? Bydlíte někde ve městě nebo musíte dojíždět na tréninky a zápasy?
Jsem z východního Slovenska, takže dojíždět by bylo nereálné. Mám ve Frýdku byt. Tímto bych chtěl poděkovat vedení klubu za jeho přístup a pomoc.

Stihl jste už alespoň trochu poznat město? Jak moc se vám líbí? Jaké první dojmy na vás udělalo?
Osobně se mi město velice líbí, i když jsem ho ještě tolik nepoznal. Ale podle toho, co jsem doposud viděl, vím, že je tu všechno potřebné a krásné.