Aktuality

Čekání na první výhru trvá dál. V derby byla šťastnější Kopřivnice

Čekání na první výhru trvá dál. V derby byla šťastnější Kopřivnice

V dohrávce 3. kola extraligy se představili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na půdě tradičního rivala z Kopřivnice. Regionální derby nakonec nabídlo pořádné drama. Šťastnější byli domácí házenkáři, kteří vyhráli o jediný gól 23:22. Náš tým tak stále čeká na první letošní vítězství.

V dohrávce 3. kola extraligy si chtěl náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek připsat první letošní výhru. A nezačal vůbec špatně, když po desíti minutách vedl na horké půdě Kopřivnice 5:2. Do té doby působil velice svěže. Navíc dobře bránil. Jenže pak přišlo hluché období, ve kterém domácí celek během sedmi minut otočil skóre na 8:5 ve svůj prospěch, a to ještě Pavel Musálek neproměnil trhák. Až ve 21. minutě se znovu trefil Vojtěch Petrovský a po něm Jan Mucha, takže Kopřivnice vedla pouze o branku 8:7. Poté však dokázala znovu odskočit a první poločas nakonec vyhrála o čtyři branky poměrem 13:9.

Po změně stran narostlo vedení domácích dokonce na šestibrankový rozdíl. Po desíti minutách odehraných ze druhého poločasu vedla Kopřivnice 20:14. Ještě třináct minut před koncem měli domácí pohodlný pětigólový náskok, když drželi vedení 21:16. V posledních desíti minutách však náš celek dokázal udělat z utkání ohromné drama. Nastřílel pět branek za sebou a čtyři minuty před koncem Adam Gřešek vyrovnal na 21:21. Domácí se ale nesložili a v nervy drásající koncovce nakonec urvali nejtěsnější možné vítězství v poměru 23:22.

Svěřenci Lubomíra Veřmiřovského si tak polepšili na čtyři body. Naše družstvo zůstává s jedním bodem předposlední. „Čtyřicet nebo čtyřicet pět minut jsme hráli velmi dobře. Dobře jsme bránili, byli jsme efektivní v útoku, měli jsme rychlý útok, ale potom jsme v útoku přestali hrát. Za čtrnáct minut jsme dali snad jen jediný gól. Frýdek z toho těžil z rychlých protiútoků, přiblížil se na dostřel. Nakonec to bylo drama a vyhrál šťastnější tým,“ uvedl Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice.

To trenérovi našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Danielu Valovi se střetnutí znovu hodnotilo velice těžko. „Opět jsme prohráli o branku, a to vždycky mrzí nejvíce. Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme jak v obraně, tak v útoku dodržovali to, co jsme chtěli hrát. Míč nám létal z ruky, obrana stála pevně. Pak ale, možná i díky nějakým trestům, se nám to rozsypalo. Nefungovala nám ani obrana, ani útok, ve kterém jsme hráli staticky. Rvali jsme se s Kopřivnicí jeden na jednoho, a to dokázala ubránit,“ konstatoval Valo.

„Tento útlum pak trval až do druhého poločasu někdy do 40. minuty. Potom jsme opět začali tahat, běhat a hrát rychlou házenou. Bohužel fáze od 15. do 45. minuty nás stála zápas. To jsme byli statičtí, hráli jeden na jednoho a Kopřivnice nás ubránila,“ dodal Valo.

Hodně rozladěný byl také nejzkušenější hráč našeho výběru Tomáš Sklenák. „Začali jsme výborně a když už jsme si mysleli, že máme zápas ve své režii, dostali jsme Kopřivnici nahoru vlastními chybami. Na konci jsme zabrali, mákli jsme a bylo to vidět. Škoda jen poslední rány. Dneska také brankář Kopřivnice pochytal více, ale klobouk dolů před tím, že jsme se nevzdali a makali až do konce. Je to veliká škoda. Myslím si, že bod by byl zlatý pro obě družstva,“ míní Sklenák.

„Teď asi na nás padne nějaká tíha, ale musíme se z toho nějak vyhrabat. Chtěli jsme dneska, ze začátku to vypadalo dobře, ke konci taky, ale nedá se nic dělat. Nesmíme se z toho zlomit. Teď máme dva na přípravu na velice těžký zápas v Brně, ale musíme zvednout hlavy a jít dál.“

KH ISMM Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 23:22 (13:9)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák, Bartoš – Sklenák, Rajnoha J. 2, Petrovský 4/1, Hrachovec, Gřešek 1, Chudoba 2/1, Kancel, Brožek 1, Bureš 2, Mucha 6, Voleník, Choleva 3, Mynář 1, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/2. Vyloučení: 5:4.


Fotogalerie