Aktuality

Pokud se vyvarujeme hluchých pasáží, připíšeme si první výhru, říká Jan Mucha

Pokud se vyvarujeme hluchých pasáží, připíšeme si první výhru, říká Jan Mucha

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek letos prohráli už třikrát rozdílem jediného gólu. Jan Mucha, který náš tým posílil v létě, v rozhovoru mluví o tom, proč naše družstvo už tolikrát těsně prohrálo, s jakými ambicemi a vyhlídkami přišel či co se od něj hlavně očekává. A věří, že v následujícím duelu s Jičínem si náš celek připíše první letošní vítězství.

Honzo, do soutěže jste moc dobře nevstoupili. V prvních pěti zápasech jste uhráli jediný bod. Není to až příliš málo na to, jak kvalitní tým máte?
Ano, bohužel je to tak. Zatím máme jediný bod, ale také je třeba vidět to, že hned třikrát nás od zisku bodu dělila pouze jediná branka.

O uplynulém víkendu jste prohráli už potřetí o jediný gól. Tentokrát v Brně. Čím si vysvětlujete, že už třikrát jste odešli poraženi tím nejtěsnějším možným rozdílem?
Myslím si, že všechna utkání jsme měli rozehraná velice dobře, ale v každém z nich přišlo určité „hluché místo“ v útoku, které nás stálo výhru.

Měly všechny těsně prohrané zápasy něco společného nebo bylo příčinou porážky pokaždé něco jiného?
Myslím si, že společný důvod měla utkání proti Dukle, Kopřivnici a Plzni, a sice neproměňování našich šancí. Naopak v zápase proti Brnu to byla spíše špatná obrana.

Když bychom se podívali na individuální výkony, vám se poslední dvě utkání alespoň střelecky povedla. V Kopřivnici jste nastřílel šest branek, v Brně dokonce deset. Můžete tak být alespoň částečně spokojený?
Spokojený rozhodně být nemůžu. Hlavní je vždy výhra týmu, nikoliv individuální statistiky.

Je střílení branek to hlavní, s čím jste do družstva před sezonou přišel? Co od vás trenér hlavně očekává na palubovce? Jaká je vaše úloha v týmu?
Neřekl bych, že je to můj hlavní úkol. Musím být platný jak v útoku, tak i v obraně. Trenér očekává střelbu z dálky a kvalitní obranu, ale na tom budu muset ještě hodně zapracovat.

S jakými ambicemi a vyhlídkami jste do Frýdku-Místku přestoupil? Co jste si sliboval od nového angažmá? Určitě jste si představoval lepší vstup do sezony, je to tak?
Ambice jsou určitě minimálně postoupit do play off. Dále možnost učit se od zkušenějších hráčů a trenéra, který má hodně zkušeností ze zahraničí. Samozřejmě jsem si vstup do nové sezony představoval jinak, ale je třeba vidět fakt, že kromě prvního zápasu nás od dalších bodů vždy dělil pouze jediný gól. Současné postavení v tabulce rozhodně neodpovídá našim představám a cílům.

V příštím kole přivítáte na domácí palubovce výběr Jičína, který má zatím jen o jeden bod více než vy. Může to být duel, kterým byste se mohli chytit a odrazit se k lepším výsledkům? Co od tohoto klání očekáváte?
Je to zápas, který bude určitě těžký, ale myslím si, že pokud budeme hrát jako doteď a vyvarujeme se hluchých pasáží, tak si připíšeme první výhru.

Nemáte obavy z toho, že budete hrát pod velikým tlakem? Přece jen v tomto střetnutí už potřebujete naplno bodovat. V opačném případě by se vám vidina play off hodně vzdálila. Souhlasíte?
Pod tlakem ani ne, spíše musíme už konečně zlomit naše jednobrankové prohry. A neřekl bych, že by se nám vidina play off hodně vzdálila. Soutěž bude ještě dlouhá.

Nepřenáší se nepříznivé výsledky negativně na náladu uvnitř mužstva? V jakém rozpoložení se nyní nacházíte? Co by vám v současné situaci nejvíce pomohlo?

Negativní náladu určitě ne. Samozřejmě prohrát potřetí o jedinou branku ohromně mrzí, ale musíme to hodit za hlavu a makat dále. Pomůže nám naplno bodovat v příštím zápase a pevně věřím, že se od toho výsledku odrazíme.