Aktuality

Matný výkon na prvoligový Vsetín nestačil. V poháru jsme tak vypadli už ve 3. kole

Matný výkon na prvoligový Vsetín nestačil. V poháru jsme tak vypadli už ve 3. kole

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek ve 3. kole poháru nenavázali na výkon, který předvedli v posledním extraligovém klání proti Jičínu. Tentokrát působili velice mdle a prvoligovému Vsetínu podlehli na jeho půdě 39:38. V domácím poháru tak končí.

Náš tým odcestoval na Valašsko bez brankáře Víta Pyška, který dostal volno. Trenéru Valovi chyběli také bratři Rajnohovi, Dalibor Mynář, Jakub Ondrušík, Radim Hustopecký a Matěj Mazur. Přesto byl náš celek v roli velkého favorita, ovšem od úvodu utkání tomu nic nenasvědčovalo. Bojující Vsetín byl po celý první poločas popředu. Naši hráči tak celou dobu jen dotahovali. Největší rozdíl ve skóre byl v 18. minutě, kdy Vsetín vedl už 14:10. A devět minut před koncem prvního poločasu vedli Valaši dokonce 18:13. V závěru prvního poločasu jsme pak dokázali alespoň snížit, takže po prvním poločase vedl Vsetín 22:21.

Po změně stran Vsetínští stále udržovali těsné vedení. Do většího náskoku se už sice nedostali, ale stále to byli oni, kdo měl o něco navrch. Diváci tak viděli málo vídanou přestřelku, která nakonec vyzněla poměrem 39:38. Prvoligový celek ze Vsetína se tak postaral o veliké překvapení a vystavil našemu družstvu stopku v poháru už ve 3. kole.

„Do Vsetína jsme odcestovali bez některých hráčů, kteří s námi nemohli jet ze zdravotních nebo soukromých důvodů. Někteří zkušenější hráči nebyli stoprocentně fit, ale na to se nechceme a nemůžeme vymlouvat. Nic z toho nás neomlouvá. Ve Vsetíně jsme měli vyhrát. Bohužel jsme ale podali matný a mdlý výkon, ze kterého jsem byl hodně rozladěný,“ nešetřil kritikou Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek.

„Vůbec nám nefungovala obrana. Jestliže Plzeň a Kopřivnici ubráníme na 25 branek, pak od Vsetína nemůžeme inkasovat 39 gólů. To se nám nesmí stávat. Vsetín chtěl v tomto střetnutí více. Nikdo z nás si nemohl myslet, že se porazí sám. Podali jsme ostudný výkon,“ pokračoval Valo v kritice svých svěřenců.

„Chtěli jsme dát více prostoru hráčům, kteří tolik nehrají v soutěžních zápasech, ale nehráli dobře, nepřesvědčili mě. A lépe si nevedli ani zkušení hráči, kteří mají tým táhnout, i když někteří hráli se zdravotními indispozicemi. S hráči jsem po zápase asi hodinu mluvil. Musíme si všechno ještě pořádně vyříkat a pak na takový výkon co nejrychleji zapomenout. V lize nás nyní čekají nesmírně těžké zápasy a jestli se chceme prezentovat tímto způsobem, nemáme nejmenší šanci uspět,“ upozornil lodivod SKP.

Klub házené Vsetín – Pepino SKP Frýdek-Místek 39:38 (22:21)

Sestava SKP F-M: Marenčák, Bartoš – Sklenák 1, Petrovský 14/5, Hrachovec, Gřešek 1, Chudoba 4, Kancel 1, Brožek 3, Bureš 6, Mucha 4, Voleník 2, Choleva 2, Zourek. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Tomáš Kučerka, Pavel Friedel. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5. Vyloučení: 2:4.