Aktuality

Všichni jsme si vědomi, že situace v tabulce pro nás není příznivá, říká Vojtěch Petrovský

Všichni jsme si vědomi, že situace v tabulce pro nás není příznivá, říká Vojtěch Petrovský

Našemu týmu Pepino SKP Frýdek-Místek se letos zatím výsledkově nedaří. Naposledy prohrál v poháru s prvoligovým Vsetínem. Vojtěch Petrovský před dalším extraligovým zápasem proti Karviné v rozhovoru mluví o tom, co by mohlo vést k úspěchu proti takto silnému protivníkovi, co říká tomu, že se mu střelecky tak daří a hledá také příčiny toho, proč se náš celek zatím výsledkově trápí.

Vojto, v extralize jste prozatím vyhráli jen jednou. Navíc jste už vypadli i z domácího poháru, když ve 3. kole vás vyřadil prvoligový Vsetín. Čím si vysvětlujete, že pro vás sezona začala tak špatně?

Na začátku sezony jsme měli silnější soupeře, které jsme ale nedokázali překvapit. Myslím si, že jsme neodehráli špatné zápasy, doma jsme potrápili mistra až do konce, uhráli bod se 3. Duklou, který byl podle průběhu utkání pro nás spíše ztrátou a dvakrát prohráli o gól v Kopřivnici a ambiciózním Brně. Za to prohra ve Vsetíně je velký průšvih.

Trenér Daniel Valo byl z prohry ve Vsetíně hodně rozladěný. Výkon družstva dokonce označil za ostudu. Podcenili jste Vsetín? Čemu přisuzujete, že jste v poháru tak brzy skončili?

Souhlasím s trenérem, že jsme ve Vsetíně podali ostudný výkon. Nemyslím si, že bychom Vsetín podcenili a ani by to nebylo na místě. Osu týmu mají poskládanou z bývalých extraligových hráčů, kteří nám ukázali, že stále mají svou kvalitu a bohužel pro nás, všichni podali nadstandardní výkon. To se nedá říct o nás, kde to bylo přesně opačně. Od začátku jsme nedokázali ubránit vsetínské hráče a snad z každého jejich útoku jsme inkasovali. Tím se dostali domácí na koně a my celý zápas jen dotahovali. Hlavně nás to nesmí teď zlomit, stalo se, už to nevrátíme zpátky. Nejsme první ani poslední, kdo vypadl z poháru se soupeřem z nižší soutěže. Stává se to i v německé Bundeslize.

Mezi zápasem proti Vsetínu a tomu následujícímu s Karvinou máte poměrně dost času na přípravu. Pomůže vám to zmobilizovat síly? Může to pro vás být výhoda, že budete patřičně odpočinutí?

Určitě je to dobře. Aspoň máme více času na přípravu a doléčení drobných šrámů.

Karviná je letos zatím stoprocentní. V létě ještě více posílila už tak velice silné družstvo. Dá se na tak kvalitního soupeře vyzrát? Kudy povede cesta k případnému úspěchu?

Karviná má velmi dobře a kvalitně poskládaný tým. Má mladé kluky s reprezentačními zkušenostmi, veze se na vítězné vlně, bude to velmi těžký zápas. Abychom mohli přemýšlet o úspěchu, musíme jako tým podat všichni nadprůměrný výkon. V obraně musíme být důraznější a agresivnější. Pokud bychom ji nechali hrát v devítce, tak nemáme šanci. V útoku bude třeba minimalizovat zbytečné chyby, aby nás Karviná hned netrestala z trháků.

Výsledkově se vám sice nedaří, za to vám střelecky ano. V extralize jste letos zaznamenal už šestatřicet branek. Patříte mezi nejlepší střelce celé soutěže. Cítíte se zatím dobře? Věříte tomu, že máte před sebou další střelecky povedenou sezonu?

Já hlavně doufám, aby mi vydrželo zdraví. Pak věřím, že jsem schopen pravidelně nějaké ty góly dávat. Na jednu stranu mě těší, že se mi celkem daří, ale raději bych dal méně branek a připsal si vítězství týmu.

Spoléhají na vás spoluhráči hodně, pokud jde o střílení branek? Přece jen jste dlouhodobě vyhlášeným střelcem. A letos tuto pověst zatím potvrzujete, je to tak?

Částečně se na mé góly asi spoléhají, už to ale není jako dříve. Kdysi jsem střílel z každé lepší pozice, dneska se snažím hru více tvořit a připravovat šance spoluhráčům. Sice jsem v tabulce střelců nahoře, ale to je i díky tomu, že se mi letos daří proměňovat sedmimetrové hody.

Se současným postavením v tabulce určitě nemůžete být spokojení? Jaká je momentálně nálada uvnitř družstva? A kdo hlavně se ji snaží neustále zlepšovat?

Spokojeni samozřejmě nejsme, ale i přesto byla nálada až do pohárového utkání celkem dobrá, teď už pochopitelně moc veselo není. Žádného šoumena v týmu na zlepšení nálady zatím nemáme, tak asi budeme muset někoho určit (směje se).

Co vás z vašeho pohledu nejvíce sráží? Co rozhodlo o tom, že spousta zápasů skončila o jednu branku ve prospěch soupeře?

Takovéto výsledky potvrzují, že soutěž je vyrovnaná a prohrát nebo vyhrát se dá s každým. Loni se nám na začátku sezony dařilo tyto zápasy vyhrávat, letos je to opačně. Tady je vidět, jak malý rozdíl je mezi úspěchem a neúspěchem. Někdy stačí mít trochu více štěstí, jindy je třeba zachovat klidnou hlavu a nedělat zbytečné chyby. Ani jedno se nám letos příliš nedaří.

Mluvíte se spoluhráči o tom, že současná situace není příznivá? Snažíte se na trénincích dělat něco jinak? Co děláte pro to, abyste se výsledkově co nejdříve zvedli?

Všichni jsme si vědomi, že situace v tabulce pro nás není příznivá. Nedá se říct, že najednou začneme dělat něco jinak a hned začneme vyhrávat. Takhle to nefunguje. Musíme se oprostit a zapomenout na náš výkon ve Vsetíně a navázat na předchozí zápasy, které nebyly vůbec špatné. Budeme dále makat na trénincích a věřit, že se další zápasy zlomí v náš prospěch.