Aktuality

Duel s Karvinou jsme zdramatizovali. Favorizovaný Baník však vyhrál 26:24

Duel s Karvinou jsme zdramatizovali. Favorizovaný Baník však vyhrál 26:24

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek byli první, kdo se představil v 8. kole extraligy. V předehrávce hostili tradičního rivala z Karviné. Hosté byli celý zápas o několik branek popředu. Ke konci jsme dokázali klání zdramatizovat, ale na body to nestačilo. S karvinským Baníkem jsme prohráli 24:26.

Extraliga měla v pátek 22. října na programu předehrávku 8. kola, v níž na sebe narazili tradiční rivalové Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná. Zatímco domácím chyběl nejzkušenější hráč Tomáš Sklenák, který tvoří hru celého družstva, tak hosté přijeli bez dvou pilířů obrany Dominika Soláka a Matěje Nantla. Od úvodních minut potvrzovali hosté z Karviné roli favorita. Hlavně díky skvěle chytajícímu Marjanovićovi, který zneškodnil dva sedmimetrové hody a několik dalších vyložených šancí Frýdku, si Karviná vytvořila až sedmigólový náskok. Střelecky ji táhli Jan Sobol a Vojtěch Patzel. Největší rozdíl ve skóre byl po 27 odehraných minutách, kdy Karviná vedla už 13:5. Následně dokázal Frýdek-Místek alespoň snížit. První poločas vyzněl pro hosty poměrem 13:8.

Po změně stran si Karviná držela náskok, který si vytvořila v prvním poločase. Domácí Frýdek-Místek se ale nevzdal a kousal po celou dobu. Až do úplného závěru. Střelecky se opět mohl spolehnout na Vojtěcha Petrovského, který nastřílel devět branek. Čtyři minuty před koncem vedla Karviná už jen o dva góly, a sice 23:21. Ve vypjaté koncovce však Karviná potvrdila, že má zkušenější družstvo a menší než dvougólový rozdíl ve skóre Frýdku-Místku nepovolila. I když domácí výběr dokázal duel zdramatizovat, nakonec odešel opět poražený. Tentokrát podlehl Karviné 24:26. Karvinský Baník tak jako jediný v extralize zůstává stoprocentní. Po osmi odehraných zápasech má na kontě 16 bodů. Frýdek-Místek doposud uhrál jen tři body a v tabulce je na 10. místě.

„Čekal jsem, že to bude velice těžké utkání, protože jsme přijeli bez čtyřech hráčů. Chyběli nám hlavní pilíře obrany Dominik Solák a Matěj Nantl. Překvapilo mě, jaký výkon podali kluci v prvním poločase, kdy jsme odskočili na pět, šest a chvílemi i sedm branek. Věděl jsem, že Frýdek má svou sílu, protože náhodně prohrál asi tři zápasy, které klidně mohl naopak i vyhrát,“ uvedl po utkání trenér HCB Karviná Michal Brůna.

„Věděl jsem, že Frýdek do toho celou dobu bude šlapat, protože mohl střídat, kdežto my jsme měli střídání omezené. Musím klukům poděkovat za bojovnost, nasazení a také za to, jak zápas zvládli takticky. Skvěle nám fungovala obrana 2 – 4, se kterou měl Frýdek velké problémy, ale ke konci jsme museli hrát 0 – 6, protože jsme už nemohli, je to velice náročný styl hry. Každopádně bych chtěl pogratulovat i Frýdku k dobrému výkonu. Dnešní zápas se musel divákům hodně líbit,“ dodal Brůna.

Podle trenéra našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniela Vala rozhodl o výhře Karviné už první poločas. „V něm jsme udělali hrozně moc chyb. Navíc nás vychytal Nemo Marjanović, který chytal fantasticky. První poločas jsme nezvládli. A těžko se hraje proti Karviné, pokud máte manko pět či šest branek. Druhý poločas jsme to zkusili otevřít, riskovat, hnát to, protože jsme věděli, že Karviná má nějaké zraněné hráče a mohou tak být unavení. To se nám povedlo, ale ve chvílích, kdy jsme se mohli dotáhnout na rozdíl jediné branky, zase vytáhl Nemo Marjanović nějaký důležitý zákrok nebo jsme neproměnili vyloženou šanci. A to se proti soupeřům, jakým je karvinský Baník, vymstí,“ konstatoval Daniel Valo.

„Proti takovým protivníkům musíme hrát šedesát minut, bez nějakých hluchých pasáží. Shořeli jsme jako několikrát předtím na neproměňování šancí. Ale taky si musíme uvědomit, s kým jsme hráli. Zatímco Karvinští přijeli odpočinutí, možná měli i společný oběd, tak devadesát procent našich hráčů bylo celý den v práci a večer ještě nastoupili do tak těžkého utkání. A to nám ještě chyběl nejzkušenější hráč Tomáš Sklenák, který tvoří hru celého družstva. Hlavně v rozhodujících, klíčových situacích byla jeho absence znát. Tím ale nechci snižovat výkon Karviné, která byla lepší a zaslouženě vyhrála. Chtěl bych poděkovat také divákům, kteří vytvořili bouřlivou kulisu a hodně nám pomohli hlavně ve druhém poločase, kdy jsme stahovali náskok Karviné,“ poznamenal Valo na adresu příznivců, kteří duel ledovali přímo v hale.

8. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 24:26 (8:13)

Sestava SKP F-M: Pyško, Marenčák 1 – Rajnoha J., Petrovský 9/2, Hrachovec, Gřešek 2, Chudoba 5, Kancel, Brožek, Bureš 1, Mucha 4, Voleník, Choleva 2, Ondrušík, Mynář, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2. Vyloučení: 1:5. Diváci: 235.


Fotogalerie