Duel v Novém Veselí jsme ke konci zdramatizovali. Z Vysočiny ale odjíždíme bez bodů

V dohrávce 8. kola extraligy se představili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek. Museli se obejít bez opor Víta Pyška, Tomáše Sklenáka i Vojtěcha Petrovského. Mladý výběr sice předvedl bojovný výkon, ale ten na body nestačil. Domácímu celku podlehl 27:24.

Začátek střetnutí se nesl ve znamení čekání na první branku. Tu zaznamenal až na začátku 5. minuty Mathias Choleva, chvíli po něm se trefil i Dalibor Mynář, takže jsme se ujali dvoubrankového vedení. Jenže nám vydrželo jen do 9. minuty, kdy jsme vedli 4:2. Pak jsme ale devět minut čekali na další vstřelený gól. To domácí jich dali hned pět a otočili tak skóre střetnutí na 7:4 ve svůj prospěch. Největší rozdíl ve skóre pak byl deset minut před koncem prvního poločasu. Veselí vedlo už 10:6. Jenže po oddechovém času, který si vzal náš trenér Daniel Valo, přišly pro změnu tři trefy po sobě z naší strany. A rázem to bylo o jediný gól 10:9 pro domácí. Poslední minuty první půle však zvládli lépe házenkáři Nového Veselí a do šaten tak odcházeli s vedením 13:9. I když přišli o Miroslava Štohanzla, který obdržel přímou červenou kartu dvě minuty před koncem první půle.

Po změně stran to chvílemi začalo vypadat na dominanci domácího družstva, které se postupně dostalo do vedení 18:11. Jenže náš mladý tým se nevzdal a bojoval dál. V polovině druhého poločasu měli domácí ještě pohodlný šestigólový náskok, když vedli 21:15, ale poté jej začali naši hráči postupně umazávat. Ke konci hodně vysunuli obranu, osobně bránili kanonýra Adama Ptáčníka a pět minut před koncem už to bylo jen o dvě branky, a sice 24:22 pro Nové Veselí. Na menší rozdíl už se ale naše družstvo nedostalo, a i když bojovalo o co nejlepší výsledek až do úplného konce, muselo nakonec zkousnout porážku 27:24.

Nové Veselí si tak polepšilo už na 16 bodů a upevnilo si 5. příčku v tabulce. To náš celek zůstal na 5 bodech a patří mu 9. místo.

„Jsme hodně zklamaní, protože jsme tady chtěli něco uhrát. Bohužel k Vítu Pyškovi a Tomáši Sklenákovi se na marodku přidal ještě Vojtěch Petrovský. Chyběl nám tak první brankář, mozek mužstva a nejlepší střelec, a to musí být znát. Bylo to vidět hlavně v přesilovkách, které nás dlouhodobě trápí. Kluky jsem však po zápase pochválil za to, že bojovali až do konce. Zápas nevzdali, i když se pro nás chvílemi vůbec nevyvíjel dobře. Ovšem udělali jsme až příliš technických chyb a neproměnili řadu vyložených šancí,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„Klukům jsem říkal, že kdyby udělali o polovinu méně chyb, tak bychom vyhráli. Herně jsme rozhodně nepropadli. Musíme co nejdříve zvednout hlavy a jít dál,“ poznamenal Valo, jehož svěřence čeká další důležitý zápas už v neděli 28. listopadu, kdy na domácí palubovce vyzvou Lovce z Lovosic. Těm patří 3. příčka v extraligové tabulce.

TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:24 (13:9)
Sestava SKP F-M:
Marenčák, Bartoš – Hrachovec 1, Gřešek, Chudoba 6/2, Kancel 1, Brožek 2, Bureš, Mucha 4, Voleník 3, Choleva 3, Ondrušík 2, Zourek, Mynář 1, Güttler 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 7:2. Přímá ČK: Štohanzl (NV).