V play out venku stoprocentní. Výhra v Jičíně nám definitivně zajistila 9. místo

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se v 5. kole play out představili naposledy venku v této sezoně. Na palubovce Jičína vyhráli 31:30. Svěřenci Daniela Vala tak dokázali zvítězit ve všech venkovních utkáních v této části soutěže. Poslední výhrou si definitivně zajistili konečné 9. místo.

Ke konci sezony se náš celek potýká s rozsáhlejší marodkou. Ke dlouhodobě zraněnému přibyli Radim Chudoba a Jakub Ondrušík, bez kterých ostatní hráči absolvovali jen jeden trénink před zápasem 5. kola play out, v němž se představili na horké půdě Jičína, kdy se s domácím výběrem utkali v přímém souboji o 9. místo.

Od úvodního hvizdu bylo k vidění velice vyrovnané utkání. Domácí Jičín si sice vypracoval v rozmezí od 7. do 9. minuty třemi góly za sebou náskok 6:3, ovšem náš celek dokázal tento nástup zachytit. Pak vedli Jičínští ještě 7:4. Následně však nedali gól celých sedm minut, čehož náš tým využil a srovnal na 7:7. Ve druhé polovině prvního poločasu pak Jičín vždycky vedl jen o gól, naše družstvo dokázalo vždycky ihned srovnat. Účet prvního poločasu uzavřel Martin Hrachovec, přičemž jeho branka znamenala vedení 14:13 pro naše barvy. První půli jsme tak nakonec vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe Jičínu. Ten v prvních pěti minutách otočil skóre a dostal se do vedení 17:15. Z toho se však neradoval dlouho. Díky dvěma trefám Dalibora Mynáře bylo brzy opět srovnáno. V následujících minutách pak naši hráči zdatně sekundovali domácímu celku. A dvakrát pak i vedl. 23:22 a 25:24. Nicméně mezi 50. a 52. minutou se Jičín vrátil do vedení. Osm a půl minuty před koncem vedl 27:25. Pak se ale třikrát po sobě prosadili naši hráči a byli to pro změnu oni, kteří byli o gól napřed. Za vyrovnaného stavu 28:28 obdržel domácí Petr Freiberg červenou kartu za zásah do obličeje. Utkání tak pro něj předčasně skončilo. Zbytek klání musel sledovat jen z tribuny. A náš tým dokázal přesilovku využít. Odskočil do vedení 30:28. Domácí pak vysunuli obranu. Zkorigovali na 30:29, ale sedm sekund před koncem ztvrdil naše vítězství Jakub Brožek. Poslední gól tohoto duelu vstřelil Martin Kovařík, jenže svou brankou už jen snížil na konečných 31:30 pro naše hráče.

Svěřenci Daniela Vala si tak třetí výhrou v play out venku definitivně zajistili konečné 9. místo v letošním extraligovém ročníku. „Jsem spokojený jak s výsledkem, tak s výkonem, za který musím všechny kluky pochválit. I když nám na poslední chvíli vypadli Radim Chudoba a Jakub Ondrušík, tak kluci věřili, že i bez těchto dvou klíčových hráčů mohou uspět. Všichni příkladně bojovali celý zápas. Pozitivní je i to, že se na hřiště dostali úplně všichni. Toho si nesmírně vážím. V Jičíně se totiž vyhrává velmi těžko. Je to nesmírně cenné, ale zároveň zasloužené vítězství,“ konstatoval po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

Letošní extraligový ročník završí náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek v pátek 6. května, kdy na domácí palubovce přivítá celek TJ Cement Hranice. Utkání se hraje v hale na 6. ZŠ. Začne v 18 hodin.

5. kolo play out: HBC Ronal Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek 30:31 (13:14)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Bartoš – Sklenák 1, Hrachovec 4, Gřešek 2, Brožek 3, Bureš 2, Mucha 8, Choleva 4/1, Mazur 4, O´Connor 1, Zourek, Mynář 2, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Lukáš Moravec, Martin Tůma. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/1. Vyloučení: 2:3. Přímá ČK: Freiberg (JIC)