Odveta těsně pro Zubří. Celkově ale SKP vítězí 64:61 a bere 7. místo

V posledním zápase letošního extraligového ročníku sice prohráli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na palubovce HC ROBE Zubří těsně 31:29, ale vzhledem k tomu, že první vzájemný duel vyhráli o pět branek, vzešli nakonec z tohoto dvojutkání vítězně a obsadili tak 7. místo v české nejvyšší soutěži.

Ve druhém zápase dvojutkání mezi HC ROBE Zubří a Pepino SKP Frýdek-Místek to v prvních minutách vypadalo na to, že by Valaši mohli nepříznivé skóre z prvního duelu zvrátit. Poměrně rychle se totiž ujali vedení 4:1 a 5:2. V tu chvíli nebylo odehráno ani šest minut. Jenže náš výběr SKP na tento náskok dokázal pohotově zareagovat a během pouhých tří minut otočil skóre na 6:5 ve svůj prospěch. Jenže pak si vybral hluchou desetiminutovku, ve které se nedokázal střelecky prosadit ani jednou. Zubří se tak znovu dostalo do tříbrankového vedení, tentokrát vedlo 9:6. Poté ale naši hráči zabrali a opět otočili skóre. Osm minut před koncem prvního poločasu vedli 10:9. Závěr úvodního dějství vyšel lépe domácímu celku, který si znovu vytvořil tříbrankový náskok. Konečnou podobu výsledku prvního poločasu dal dvanáct sekund před koncem Zbyněk Bureš, když snížil na 14:12.

Po změně stran sice Zubří nejprve odskočilo na rozdíl tří branek, ale z vedení se neradovalo dlouho. V polovině 38. minuty bylo srovnáno 16:16. Následně bylo Zubří o jeden nebo dva góly napřed, ale větší náskok si nevytvořilo. Až v rozmezí 47. a 49. minuty dvěma trefami za sebou navýšil náskok domácích Tomáš Mičkal na 25:21. Do většího trháku jsme ale Valachy nepustili. Na konci 53. minuty to bylo po brance Tomáše Kyryljuka 28:25 pro domácí. Následně ale naše družstvo třemi zásahy po sobě srovnalo. V posledních pěti minutách sice dokázalo Zubří skórovat ještě třikrát, jenže ani náš tým nevyšel střelecky naprázdno. Valaši nakonec dotáhli duel do vítězného konce, ale výhra 31:29 jim v konečném součtu nestačila. I přes porážku vyšel náš tým z tohoto dvojutkání vítězně a obsadil tak v extralize 7. místo. Výběr HC ROBE Zubří skončil osmý.

„Už po prvním zápase jsem věděl, že nás v Zubří nečeká nic jednoduchého, protože pětigólový náskok v házené nemusí nic znamenat. Navíc Zubří je v domácím prostředí extrémně silné. Chtěli jsme zvítězit i ve druhém klání, ale to se nám bohužel nepodařilo. Přesto musím kluky pochválit, protože už toho na ně bylo moc. V týdnu jsme vůbec netrénovali, protože někteří byli nemocní, jiné trápila zranění,“ upozornil po odvetě trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„Až na pár chvil, kdy jsme se dostali do jednobrankového vedení, bylo Zubří neustále o několik gólů napřed. Tlačilo na pilu a až do konce se snažilo zvrátit celé dvojutkání. Stál proti nám velice silný soupeř, byť mu chyběla řada klíčových hráčů. Nesmírně si ceníme toho, že jsme dokázali uhájit 7. místo,“ pokračoval trenér SKP.

„Věděl jsem, že to pro nás opět bude nesmírně těžké utkání, protože lepíme sestavu, jak jen můžeme. Pavel Bajer musí hrávat na spojce, protože šest našich nejlepších hráčů je mimo hru. Sedí jen na střídačce nebo na tribuně. Přesto jsme si řekli, že poslední zápas v sezoně musíme vyhrát. Kluci podali perfektní výkon, za který jim musím poděkovat,“ řekl trenér HC ROBE Zubří Peter Dávid a zároveň zmínil, že je nesmírně rád za to, že mohl v Zubří strávit tři krásné roky. „Jsou tady úžasní lidé, fanoušci i vedení klubu. Na všechny budu vzpomínat jenom v tom nejlepším.“

Brankář našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Martin Cáb pogratuloval Zubří k výhře a poznamenal, že Valaši hráli velmi dobře. „Jsem moc rád, že jsme zápas nezabalili v pasážích, kdy si Zubří vytvořilo tříbrankový nebo i čtyřbrankový náskok. Vždycky jsme na něj dokázali zareagovat a stáhnout ho. Jsem moc rád, že jsme udrželi náskok z prvního duelu a uhájili sedmou příčku,“ konstatoval Martin Cáb.

„Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Těžko se mi hledají slova, ale chtěl bych v prvé řadě poděkovat trenérovi za dva skvělé roky. I když to nedopadlo tak, jak jsme chtěli, což je velká škoda. Ale s tím se nedá nic dělat. Musíme pokračovat dál. V příští sezoně zase všichni začínají od nuly,“ řekl Tomáš Kyryljuk, spojka HC ROBE Zubří. „Musím poděkovat také zuberským fanouškům za to, jak skvělou atmosféru znovu vytvořili. A gratuluju Frýdku-Místku k sedmému místu,“ dodal hráč, který se v utkání prosadil hned devětkrát.   

O 7. – 8. místo: HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:29 (14:12)
Sestava SKP F-M:
Cáb, Fritz – Noworyta 4, Škopek, Valo, Moješcik 5, Gřešek 2, Bureš 6, Mlotek 2, Rumian 3/2, Hajko 2, Choleva 1, Mazur 1, Chełmiński 2, Zbránek, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 618.

Poznámka: Fotografie je z prvního vzájemného utkání mezi oběma soupeři.

Jan Smekal
28.dubna 2024