Dvacet výher, jedna remíza a tři prohry. Starší žáci SKP se radují z bronzu v žákovské lize

Starší žáci SKP Frýdek-Místek se radují z bronzových medailí, které vybojovali v celostátní žákovské lize. V této soutěži vyhráli dvacet utkání, jednou remizovali a jen třikrát prohráli. Trenér Radim Hustopecký chválí všechny hráče za neustálou chuť na sobě pracovat a zlepšovat se na každém tréninku.

„Mám obrovskou radost. Našemu klubu se podařil zisk medaile naposledy v sezóně 2016/2017. Tehdy v týmu nastupovali moji současní spoluhráči z A týmu Patrik Bartoš, Alexandr Moješcik a Jakub Brožek a trenérem byl můj otec, čímž je pro mě tento úspěch ještě více emotivní,“ uvedl trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek Radim Hustopecký.

„Moc lidí tomu asi před sezonou nevěřilo. Jestli hráči, to nevím, ale já osobně jsem si před soutěží stanovil cíl umístění v nejlepší trojce, a to jsme splnili. Rozhodně tedy můžeme být spokojení,“ pokračoval.

Svěřenci Radima Hustopeckého v žákovské lize okusili jen tři porážky. „Nejvíce nás může mrzet hlavně ta proti Hostivicím, které skončily na 5. místě. Prohráli jsme o jednu branku hlavně kvůli tomu, že jsme neproměnili spoustu vyložených šanci a odešli jsme fyzicky. Tento zápas se odehrál ve 2. kole a vzali jsme si z něj ponaučení,“ konstatoval Hustopecký s tím, že poté už jeho výběr s týmy, které skončili v tabulce za SKP, neprohrál. „Další prohru, která nás v konečném důsledku mrzí, nám uštědřil vicemistr z Dukly. V tomto střetnutí jsme měli hluchou desetiminutovku, a nakonec prohráli o dva góly,“ popsal Hustopecký.

Starší žáci SKP sehráli v žákovské lize spoustu klíčových utkání, které pak určily následný vývoj soutěže. „V každém kole, které jsme absolvovali, byl zápas, který rozhodoval o konečném umístění. Mezi nejdůležitější klání však patří to proti Náchodu, které jsme vyhráli o jedinou branku, kterou vstřelil Adam Znišťal v posledních sekundách duelu. Dále střetnutí proti Českým Budějovicím, kde Adam Fojtík v posledních sekundách získal pro nás důležitý bod za remízu,“ přiblížil trenér starších žáků SKP. 

Na úspěchu se podíleli všichni hráči 

Mezi největší přednosti výběru SKP Frýdek-Místek patřila podle trenéra schopnost měnit styl hry. „Ať už v obraně, kde jsme byli schopni během utkání střídat obranné systémy nebo naopak v útoku pracovat s tempem hry. Hra 7 na 6 a individuální schopnosti jednotlivých hráčů,“ řekl Hustopecký. „Mezi naše silné stránky patřila také práce Adama Fojtíka, který se stal se 199 brankami druhým nejlepším střelcem celé soutěže. Skvělou práci odvedl Martin Míček v brance, který nás podržel ve spoustě důležitých zápasů a v mnohých klíčových momentech. Tento úspěch ale patří celému týmu. Na konečném výsledku se podíleli i ti, kteří hráli méně,“ zdůraznil trenér SKP.

Ten je na své svěřence pyšný, ale neprozradil, za co by je chtěl pochválit. „To jim řeknu až se potkáme někdy za pár let u piva (směje se). Teď ne, aby neusnuli na vavřínech a pracovali na sobě dále. Už teď je ale můžu pochválit za to, že se vždy snažili co nejvíce plnit mé pokyny. I když se občas stalo, že má rada nepřinesla to, co měla, všichni jsme se z toho poučili a šli jsme dále,“ poznamenal Hustopecký.

„Jsem nesmírně rád za to, že kluci měli obrovskou chuť zlepšovat se a pracovat na sobě při každém tréninku. Za celých sedm let, co trénuji, jsem ještě nezažil tým, který by byl spíše naštvaný, když dostal za odměnu fotbálek místo házené,“ usmál se trenér a doufá v to, že v tomto přístupu budou jeho svěřenci pokračovat i nadále. „A třeba se s některými za pár let ještě stihnu potkat v A týmu.“

A co můžou bronzové medaile v žákovské lize dát mladým hráčům dál do budoucna? „Doufám, že určitou motivaci dále se zlepšovat a pracovat na sobě a samozřejmě chuť u házené zůstat. Byla by určitě škoda, kdyby kdokoliv z týmu v budoucích letech uvažoval o tom, že s házenou skončí. Sám moc dobře vím, jak náročné je v kategorii dorostu skloubit osobní život s tím sportovním. Doufám tedy, že tento úspěch bude jen prvním krokem v jejich snad úspěšných kariérách. Tímto bych chtěl všem poděkovat za tuto sezónu, jednotlivým hráčům, vedoucí družstva a rodičům,“ uzavřel Hustopecký. 

Jan Smekal
20.května 2024