Kolaps v poslední čtvrthodině nás stál postup do bojů o 5. až 6. místo

Pětačtyřicet minut byli v odvetě proti pražské Dukle naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek lepším týmem. Chvílemi vedli už o osm branek a všechno nasvědčovalo tomu, že postoupí do zápasů o 5. až 6. místo. Jenže pak přišel kolaps, během kterého přišli o svůj náskok. Nakonec sice vyhráli 32:31, ale v celkovém součtu to na Duklu nestačilo. Svěřence Daniela Vala tak čekají klání o 7. až 8. místo.

Z prvního vzájemného utkání ve skupině o 5. až 8. místo si přivezla pražská Dukla do odvety dvoubrankový náskok, když v prvním utkání vyhrála na palubovce našich hráčů Pepino SKP Frýdek-Místek 36:34. V odvetě pak bylo skóre dlouho vyrovnané. Od začátku ale bylo jasné, že tentokrát diváci neuvidí tolik branek, protože brankáři na obou stranách vytáhli v prvním poločase několik vynikajících zákroků, když pochytali i vyložené šance. Ještě deset minut před koncem prvního poločasu vedla Dukla 10:9. Závěr úvodního dějství však zvládli mnohem lépe naši házenkáři, kteří tuto pasáž vyhráli 8:3 a po prvním poločase tak odcházeli do šaten s náskokem čtyř branek, když vedli 17:13.

Po změně stran dále narůstal náskok SKP. V polovině 42. minuty zvýšil Zbyněk Bureš už na 24:16. V těchto chvílích všechno nasvědčovalo tomu, že si náš výběr dojde k přesvědčivému a zaslouženému vítězství. Jenže domácí Dukla ani za takto nepříznivého stavu nesložila zbraně a začala postupně dotahovat náskok SKP. Deset minut před koncem snížil Marek Hlinka na rozdíl tří gólů – 24:27. V následujících minutách se dařilo našemu celku držet čtyřbrankové vedení. Na konci 56. minuty upravil skóre Jan Zbránek na 31:27 v náš prospěch. Jenže pak Dukla během dvou minut nastřílela čtyři branky a srovnala. Výhru našemu družstvu nakonec vystřelil paradoxně Šimon Fritz, ovšem celkově jsme v dvojutkání Dukle podlehli rozdílem jediného gólu. Pražané si tak zahrají o 5. až 6. místo proti Brnu. Naše hráče čekají duely o 7. až 8. příčku proti Zubří.

„Dneska jsme se do 45. minuty prezentovali perfektním výkonem. Vyšel nám vstup do zápasu, když v prvním poločase jsme si dokázali vypracovat čtyřbrankový náskok. Začátek druhého poločasu byl z naší strany ještě lepší, než ten první. Jenže v posledních patnácti minutách jsme doplatili na bolest, která nás v poslední době provází. Neproměnili jsme celou řadu šancí, které jsme si vypracovali. Bohužel nám v této pasáži nepomohli ani gólmani. Byl to kolaps. Sice jsme tento zápas nakonec vyhráli, ale celkově to nestačilo. Takto rozehrané utkání nemůžeme ztratit. Tohle se nám nesmí stávat,“ řekl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

O 5. – 8. místo: HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:32 (13:17)
Sestava SKP F-M:
Bartoš, Cáb, Fritz 1 – Noworyta 3, Moješcik 8, Gřešek, Brožek, Bureš 4, Mlotek 4, Rumian 3/2, Hajko 2, Choleva 3, Chełmiński, Zbránek 4, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Petr Kremláček, Filip Procházka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 85.