Poslední domácí zápas sezony vítězný. SKP – Zubří 35:30

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se se svými příznivci rozloučili vítězstvím nad HC ROBE Zubří, které přehráli poměrem 35:30. V dvojutkání, ve kterém se hraje o 7. až 8. místo, tak budou v odvetě hájit pětibrankový náskok.

První zápas v dvojutkání mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří začal lépe pro hostující celek, který v prvních minutách vedl o dvě branky. Ovšem z vedení se těšil velmi krátce. Na začátku 12. minuty už domácí vedli 7:4. V následujících minutách sice Zubří nedovolilo Frýdecko-Místeckým navýšit náskok a drželo s nimi krok, ale od této chvíle byli domácí házenkáři neustále napřed. Ještě minutu a dvacet sekund před koncem prvního poločasu vedl výběr SKP jen o tři branky, ale v poslední minutě úvodního dějství navýšili vedení domácích Zbránek s Rumianem, takže první poločas vyhráli hráči Frýdku-Místku poměrem 18:13.

Po změně stran si celek SKP udržoval slibný náskok z první půle. A postupně ho dokázal ještě navýšit až na osmigólový rozdíl. Poprvé to o osm branek bylo ve 46. minutě, kdy kapitán domácích Adam Gřešek zvýšil už na 27:19. Výrazný náskok střežili Frýdecko-Místečtí až do 54. minuty, kdy svítilo na ukazateli skóre 34:26. Jenže v závěrečných minutách dokázalo Zubří zkorigovat na konečných 35:30 pro domácí a získalo tak ještě naději do odvety, která je na programu příští víkend v Zubří. Hráči Frýdku-Místku v ní budou hájit pětibrankový náskok. Vítěz tohoto dvojutkání obsadí 7. příčku, poražený skončí osmý.

„V průběhu zápasu to s námi vypadalo velmi špatně, takže prohra o pět branek je to nejlepší, co se mohlo stát. Dávám klukům ohromný kompliment, protože hrajeme prakticky jen se třemi spojkami. Některé posty nemůžeme ani střídat, takže jsem rád, že jsme odvezli takový výsledek. Odveta bude ale hodně těžká, protože Frýdek je venku silnější než doma,“ uvedl po utkání trenér HC ROBE Zubří Peter Dávid.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že jeho svěřenci odehráli dobrý zápas. „Vyhráli jsme, ale mrzí mě závěr. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, tak jsme měli vyhrát větším rozdílem, abychom měli lepší náskok do odvety. Takto je to stále otevřené. V Zubří nás určitě nečeká nic lehkého,“ zdůraznil Valo.

O 7. – 8. místo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 35:30 (18:13)
Sestava SKP F-M:
Fritz, Cáb – Noworyta 4, Škopek 3, Valo, Moješcik 7, Gřešek 3, Brožek, Bureš, Mlotek 1, Rumian 10/5, Hajko 3, Choleva 1, Chełmiński 1, Zbránek 2, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Adam Beneš, Jiří Kubis. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení: 3:6. ČK: Holčák (ZUB). Diváci: 232.