Na Dukle jsme sahali po bodech. Závěr ale zvládli lépe domácí a vyhráli 24:23

V posledním utkání v tomto kalendářním roce se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek představili na půdě Dukly Praha. Celý zápas byl velmi vyrovnaný. Ještě šest minut před koncem jsme vedli o dvě branky. Duel však nakonec vyzněl v poměru 24:23 pro domácí celek.

Zápas 15. extraligového kola mezi Duklou Praha a Pepino SKP Frýdek-Místek rozehráli mnohem lépe domácí hráči, kteří se velmi rychle ujali vedení 4:1. Jenže to bylo poprvé a naposledy, kdy byl mezi oběma družstvy tak výrazný rozdíl ve skóre. Náš tým následně potřeboval necelé tři minuty na to, aby vyrovnal na 4:4. V následujících minutách neodskočilo žádné mužstvo do většího než jednogólového vedení. Pražané byli stále o gól napřed, ovšem naši hráči jim celou dobu sekundovali. A v 15. minutě se dokonce dostali poprvé do vedení, a sice 7:6. Poté vedli ještě 9:8 a 10:9. První poločas nakonec skončil smírně 11:11.

Po změně stran pokračoval velice vyrovnaný duel. Až po třinácti odehraných minutách odskočil domácí výběr do dvougólového vedení. Více mu ale náš tým nedovolil a deset minut před koncem bylo opět srovnáno. Na ukazateli svítilo skóre 18:18. Následně přišli domácí o Filipa Březinu, který po třetím dvouminutovém trestu uviděl červenou kartu a klání pro něj předčasně skončilo. Poté to bylo naši hráči, kdo se dostal do vedení. Šest minut před koncem vedli o dvě branky 22:20. Jenže ve zbývajícím minutách neproměnili sedmimetrový hod a skórovali už jen jednou. To Pražané se trefili čtyřikrát, takže v koncovce střetnutí dokázali otočit výsledek na konečných 24:23 ve svůj prospěch.

Pražská Dukla si tak v tabulce polepšila na 14 bodů. Náš celek zůstává na pěti bodech. Tento bodový zisk je řadí na 10. příčku.

„Opět jsme nastoupili v hodně okleštěné sestavě. V prvním poločase nám fungovala perfektně obrana, za kterou podal hodně dobrý výkon Patrik Bartoš. I když jsme udělali nějaké zbytečné technické chyby, tak jsme s Duklou dokázali celou dobu držet krok. Nakonec jsme se dostali i do dvougólového vedení a ještě jsme byli v držení míče. Bohužel jsme pak neproměnili sedmičku a v závěru nám chybělo více klidu ve finálních fázích. To nás v tak vyrovnaném utkání stálo bodový zisk,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„Kluky musím pochválit za to, jak k utkání přistoupili a s jakým nasazením hráli. Nacházíme se totiž ve velmi složité situaci. Tolik absencí v sestavě by se podepsalo na každém týmu. Musíme věřit tomu, že se během zimní přestávky dáme dohromady a že tvrdá a poctivá práce přinese i lepší výsledky,“ dodal Valo.

HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek-Místek 24:23 (11:11)
Sestava SKP F-M:
Bartoš, Marenčák – Moješcik 3, Hrachovec 1, Gřešek, Chudoba 4/1, Kancel 1, Brožek, Bureš 1, Mucha 1, Voleník, Choleva 3/2, Ondrušík 4, Mynář 5, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Vyloučení: 5:3. ČK: Filip Březina (DUK). Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/3.