Výběr SKP je v křeči. Strakonice přetlačil se štěstím 34:33

Po čtyřech prohrách v řadě se naše družstvo Pepino SKP Frýdek-Místek dočkalo vítězství. Ovšem ani tentokrát nepředvedlo dobrý výkon. Se Strakonicemi většinu času tahalo za kratší konec. Nejtěsnější možnou výhru vystřelil třiadvacet sekund před koncem v tomto duelu dvanáctigólový Alexandr Moješcik.

Chance extraliga měla na programu v neděli 25. února také zápas mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HBC JVP Strakonice 1921 A, který uzavřel 23. kolo. Domácí od začátku potvrzovali, že se jim momentálně nedaří. K překvapení všech tahali celou dobu prvního poločasu za kratší konec provazu. Hosté ze Strakonic byli neustále o několik gólů napřed. První poločas tak vyzněl překvapivě 19:15 pro hostující Strakonice.

Po změně stran dokázal trápící se Frýdek-Místek přece jen postupně dotáhnout náskok soupeře. Střelecky jej opět táhl Alexandr Moješcik, který nastřílel dvanáct branek. Ten po třinácti odehraných minutách ze druhé půle poslal domácí po dlouhé době do vedení 27:26. Jenomže bojující Strakonice držely s favoritem krok. Devět minut před koncem sice Mathias Choleva zvýšil na 30:28, ale vzápětí dokázaly Strakonice otočit na 31:30 ve svůj prospěch. V 56. minutě pak přišel domácí Frýdek-Místek během dvaadvaceti vteřin hned o dva hráče, když za třetí dvouminutové vyloučení uviděli červenou kartu Nicolas Noworyta a po něm Jan Zbránek. V nervy drásající koncovce však domácí nakonec dokázali otočit skóre ve svůj prospěch. Třiadvacet sekund před koncem rozhodl o vítězství Frýdku-Místku svým dvanáctým gólem v zápase Alexandr Moješcik.
Frýdek-Místek si tak připsal devátou výhru v sezoně. V tabulce si polepšil na 21 bodů a upevnil si 8. místo. Strakonice jsou s šesti body předposlední.

„Samozřejmě, že taková prohra nás hodně bolí. Ale jsme rádi, že bolí, protože jsme mohli získat cenné body. Předvedli jsme perfektní výkon. Fungovala nám obrana i útok. Koncovky jsou potom hodně o štěstí. Bohužel jsme neuhlídali poslední náběh Saši Moješcika, byť jsme se na něj připravovali. Škoda, že jsme si déle neuhlídali vypracovaný náskok z prvního poločasu, pak by to možná bylo nervóznější ze strany domácích. Potom jsme měli pasáž, kdy jsme nakupili vyloučení za špatná střídání. Byl to zlomový moment, který beru na sebe, protože komunikace nebyla dobrá. Tohle jsou moje body,“ uvedl po utkání trenér HBC JVP Strakonice 1921 A Michal Zbíral.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že jediným pozitivem na dnešním utkání je, že jeho svěřenci získali dva body. „Bohužel se nacházíme v krizi. V naší hře je strašná křeč, na klucích leží deka. Dneska to z naší strany nebyl vůbec dobrý výkon. Nevyhrál lepší, ale šťastnější. Každopádně věřím, že nám získané dva body pomůžou v dalších zápasech,“ konstatoval Valo.

23. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC JVP Strakonice 1921 A 34:33 (15:19)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Cáb, Fritz – Noworyta 3, Škopek, Valo, Moješcik 12/2, Hrachovec, Gřešek 5, Mlotek, Rumian 6/1, Hajko 1, Choleva 2, Mazur, Zbránek 5, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Blanár. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/6. Vyloučení: 7:7. ČK: Noworyta, Zbránek (FM). Diváci: 421.