Derby nabídlo duel v bouřlivé atmosféře. Karviná potvrdila roli favorita

Zaplněná hala do posledního místa. Bouřlivá atmosféra díky fanouškům obou družstev. Derby odvěkých rivalů Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná nabídlo pohledný zápas, v němž karvinský Baník potvrdil roli favorita a podruhé v sezoně přehrál svého soka o pět branek. Tentokrát poměrem 33:28.

Chcance extraliga měla v předposledním kole na programu také derby mezi tradičními rivaly Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná. Fanoušci obou družstev, kteří zaplnili celou halu, vytvořili bouřlivou atmosféru. V ní od úvodních minut potvrzovala roli favorita hostující Karviná. V polovině 10. minuty vedla 7:4 a domácí si vyžádali první oddechový čas. V polovině prvního poločasu pak Frýdecko-Místečtí přišli o Nicolase Noworytu, který vyfasoval přímou červenou kartu za faul na Jonáše Patzela. Ten se zranil, takže i pro něj zápas předčasně skončil. V dalších minutách Karviná udržovala své vedení a úvodní dějství nakonec vyhrála poměrem 16:11.
Po změně stran karvinský Baník i nadále udržoval náskok z prvního poločasu. Domácí sice bojovali. Ve druhém poločase pak sáhli i ke hře bez brankáře, kdy spoustu útoků dohrávali do pozice pivotů. Frýdecko-Místečtí sice několikrát snížili na rozdíl čtyř branek, ale do těsnějšího kontaktu se nedokázali dostat. Karviná si tak poměrně v klidu dokráčela pro vítězství 33:28. Byla to pro ni osmnáctá výhra v této sezoně. V tabulce si tak upevnila 2. místo. Frýdek-Místek zůstává s třiadvaceti body osmý.

„V prvním poločase musím být spokojený s výkonem brankáře i s naším útokem, byť jsme měli nějaké zraněné hráče, takže jsme dnešní zápas odehráli ve čtyřech spojkách. Mimo je ještě David Růža a Jan Užek. Navíc dneska se zranil ještě Jonáš Patzel. Máme tři dny na to, abychom se dali dohromady,“ uvedl po zápase trenér HCB Karviná Michal Brůna.

„Dneska byl největší rozdíl hlavně ve výkonech brankářů a pak v útoku jsme v prvním poločase proměnili prakticky všechno, na co jsme sáhli. Pozitivní je, že si dneska čtyřicet minut zahrál i Prašivka. Splnilo to účel. Bohužel se zranil Jonáš Patzel, tak doufáme, že to nebude nic vážného,“ dodal kouč karvinského Baníku.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že jeho svěřenci předvedli bojovný výkon, který však na výkon Karviné nestačil. „Když jsme se přiblížili na kontakt, Karviná dokázala díky své kvalitě opět odskočit. Musíme jí pogratulovat ke zasloužené výhře, protože byla lepší. Veliké poděkování pak patří divákům, kteří přišli ve velikém počtu a vytvořili úžasnou atmosféru,“ konstatoval Valo.

25. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 28:33 (11:16)
Sestava SKP F-M: Cáb, Fritz – Noworyta, Valo 2, Moješcik 4/1, Gřešek 3, Brožek, Bureš 1, Mlotek 1, Rumian 7/3, Hajko 1, Choleva 6/1, Mazur, Chełmiński 2, Zahumenský, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Petr Kremláček, Filip Procházka. Sedmimetrové hody: 7/5 – 5/5. Vyloučení: 1:4. Přímá ČK: Noworyta (FM) Diváci: 480 (vyprodáno).